Ale já jsa nuzák, mám jen své sny. rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy. Našlapuj lehce, neboť šlapeš po mých snech.

Kurt a Kurdt

20. listopadu 2006 v 17:26 |  Muzika
Zrovna čtu asi potřetí knížku o Nirvaně - Těžší než Nebe... a musím vám napsat něco o Kurtovi co jste možná některý nevěděli! A to že Kurt v sobě měl takové v podstatě alter ego, které sám pojmenoval Kurdt Kobain. Řeknu vám něco sám a doplnim to věcma z knížky.


Kurtd Kobain, obět své vlastní slávy (Victim of his own fame)

Vyskytoval se například v dopisech Cobaina přátelům, jeden příklad za všechny. Dopis psaný Dalu Croverovi po jednom z prvních koncertů Nirvány v roce 1988 (myslim) píše že koncert se z jeho strany a ze strany kapely celkem vydařil, ale že nebylo to správné publikum, seděli na baru, opíjeli se a přitom koukali na "nějakou" kapelu. V publiku ale byli zástupci každý dúležitější kapely v Seattlu a nám přišlo jako by nás tam přišli známkovat. Po tom koncertu nám Bruce potřásá rukou a nadšeně nám říká že s náma něco nahraje, pak začnou blejskat fotoaparáty a jedna holka povídá: Můžu s vámi udělat rozhovor?
Kurdt většinou líčí vlastní verze proběhlých událostí. Publikum sice bylo malé(natož aby v něm byl zástupce každé kapely ze Seattlu), ale Nirvana v té době nestála moc za povšimnutí. Pak popisuje jak se k němu hrnuli šéfové nahraávací společnosti a sám sebe popisuje jako nedobrovolnou obět svého vlastního úspěchu. Vlastně jakoby něco takového ani nechtěl a o žádnou desku nestál a přitom po ní přímo dychtil.
To samé později, když už je Nirvána známá Kurdt si stěžuje že jeho klipy hrají pořád dokola na MTV až je to hrůza, i přesto ale velmi často volá MTV že jeho songy nehrajou dostatečně často.
Týká se to i rozhovorů, výroky které v nich Kurdt používal, nikdo totiž netušil že Kudt si téměř každý výrok nacičoval a dlouze o něm přemýšlel při cestách autem nebo si je přímo zapisoval do sých četných deníků.
Dobrý příklad je taky to že Kurdt čekal až mu svět zaklepe na rameno a řekne: Pane Cobaine prosím ten snímek. A on naplánovaným krokem přestoupí před objektivy a natrénovaným pokrčením ramen dá najevo že se teda nechá vyfotit ale velice velice nerad.....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pájina Pájina | 22. listopadu 2006 v 18:53 | Reagovat

Nirvana je prostě nejlepší skůpka na světě.....dííky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama