Ale já jsa nuzák, mám jen své sny. rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy. Našlapuj lehce, neboť šlapeš po mých snech.

Prosinec 2006

Emo? Néé... Gothic? Néé...

30. prosince 2006 v 21:13 | SmuRf |  Myšlenky/Názory
Tohle bude článek o Emu a Gothic stylu. Každej z vás ví o co de, každej se s tímhle "fenomenem" na netu určitě setkal.
Hnedka na začátek říkám že já nejsem ani jedno ani "Emař" ani "Gothik".... Dovysvětlím vám to pozdějc v tomhle článku.
První o čem tady budu povídat bude Gothic styl. Začnu takovou všeobecnou charakteristikou a pak svym vlastním názorem.
Na Gothic jsem narazil dřív než na Emo a myslím že se to i dřív objevilo na netu. Já sám jsem tenhle styl objevil na stránkách jedný kámošky a v tu chvíli, kdy sem ty obrázky s psanými komentáři viděl poprvý, mě totálně okouzlili. Bylo v nich takové zvláštní kouzlo a aura tajemna. Musel jsem o nich přemejšlet ještě asi tejden a každej den se na ně dívat.
Ty obrázky jsou většinou temný, hodně černý a víceméně depresivní. Jedinou barvou většinou bývá něčí krev anebo barva kytek. ve mně to vyvolává spíš smutek a je potřeba se nad nima zamyslet.

Ty lidi co žijou timhle stylem choděj v tmavejch gotickejch šatech + jsou silně nalíčení (černě). Podle mě až moc žijou v minulosti, ve vzpomínkách na nějaké štastné období jejich života, soudim podle několika gothic stránek kam chodim (podle povídek na nich, názorech, obrázkách atd.).
Možná až přehnaně depresivní někdy, neviděl jsem jedinej veselejší gothickej obrázek.....

A teď Emo...
to se objevilo nějakou dobu po gothicu.... a je už trošku o něčem jinym.
Kluci si oblíkaj moderní věci, džíny + nějaký normální černý/růžový triko. Sou černě nalíčený a maj většinou tmavý vlasy zčesaný do obličeje. Boty nejčastěji conversky.
U holek jsou sukně nebo džíny, výrazný barevný trika. Boty conversky a hlavně hodně náramku.
Emo obrázky jsou narozdíl od předchozího zmíněnýho stylu plný veselých barev. Vysytujou se taky obrázky který jsou černobílý a jen některý části jsou barevný (oči např.) Ty obrázky ale né vždycky ukazujou nějakou veselou skutečnost...
Když se tak vezme definice "Emařů" vyjde z toho něco že ty lidi by měli bejt takový zatrpklý vůči ostatním. Hodně o sobě a ostatních přemýšlej, nad vším hloubaj. Jsou nesmělý, nebojí se si pobrečet.... Jsou prostě citlivější než ostatní a dávají své city najevo.

Emo a Gothic jsou víc než jen obyčejná slova, jsou to totiž životní styly.
Oba styly mě rozhodně uchvacují, ale jak jsem říkal na začátku nepatřím ani k jednomu stylu. Myslim že člověk musí pro něco takovýho bejt přímo narozenej. Nejde si o např. Emu někde něco přečíst a v reakci na to si říct: Tyjo to je super, tak to budu taky Emař!
Trošku mi vadí, že spousta lidí to udělala přesně tímhle způsobem. Nejlepší jsou vysmátý holky který za každym slovem píšou tři smajlíky a píšou o sobě jaký jsou Emařky a jak milujou Emo kluky :D to mě fakt dovede rozesmát.
Opravuju tedy to co jsem napsal na začátku odstavce, emo a ghotic nejsou ani tak životní styly jako spíš způsoby života......
Já sem dávám obrázky proto že se mi líbí a jsou pro mě něčím zajímavý. Emo a gothik jsou pro mě spíš k zamyšlení. A to že občas napíšu tady na blog nějakou věc v gothic nebo emo stylu nic neznamená. Nehraju si tady na nějakýho smutnýho, ve vzpomínkách tonoucího gothika, nebo věčně zamyšleného emaře.... takovej prostě nejsem, OK?


Rancid

30. prosince 2006 v 14:19 | SmuRf |  Muzika
Mam pro vás takovej tip. Sem totiž vytáhl po dlouhý době zaprášený CD punkový kapely Rancid. O tý sem se dověděl ze dvou her a to z NFS:Undergroud a pak ještě z Tony Hawk's Underground 2 kde sou dva songy od nich. Jmenovitě Fall Back Down a Out Of Control a ty se zrovna dost povedly :)
Jestli si od nich budete podle mýho tipu něco shánět, tak začněte CDem Indestructible. To mám naposlouchaný a bezvadný..... klucí hrajou rychle - punkově :)
Už si stahuju celou jejich diskografii, takže až bych objevil nějaký další dobrý CD od nich dám vám vědět....!


Bounce (SOAD)

29. prosince 2006 v 22:23 | SmuRf |  N1 Songs
Jump!
Pogo, pogo, pogo, pogo, pogo, pogo, pogo, pogo!
Bounce!
Pogo, pogo, pogo, pogo, pogo, pogo, pogo, pogo!
Down!
Pogo!
Up!
Pogo!

Divný období

29. prosince 2006 v 21:49 | SmuRf |  Myšlenky/Názory
Tohle všecko co teď je je takový divný období, vracej se mi starý vzpomínky (hlavně to odpoledne o štědrym dnu) .... a zdaj se mi divný sny :P
Jako třeba naposled, zdálo se mi že kámoš z nový třídy kterej v tom snu byl tak o pět let mladší ale měl hlavu ze svýho současnýho věku dostal pod stromeček tričko s Kurtem jako mam já a děsne se radoval :) nebo druhej se mi zdálo že sme čekali na metro na čerňáku, děsně moc známejch lidí a do Krůla někdo strčil a von tak jako zavrávoral zamával rukama jak se snažil najít rovnováhu a spadl do kolejí :D všichni na to tak jako koukali a pak Jirka( zas z nový třídy) tam za nim skočil ještě s někym a chtěli ho vytáhnout, ale jelo metro a brzdilo a bylo to takový divný metro..... mělo jen přední vagón a ještě k tomu takovej divnej :D no tak je to nabralo... a odtlačilo na konec stanice. Já sem pak čekal s Markem Pívem a von na tu zastávku metra normál po kolejích přijel autobus :D a že prej náhradní doprava tak sme nastoupili a jeli povidali a pak najednou koukam že sme v Klánovicích a autobus že je 304 tak sme jeli velkym okruhem zase zpět na čerňák a tak sme jeli ještě jednou a pak sem se probudil :-O
Psycho....Final Fantasy (videa)

29. prosince 2006 v 21:35 | SmuRf |  Myšlenky/Názory
Ještě než sem odjel pryč, hledal sem jeden song. Bylo to od Ozzyho Osbourna a zpívá se tam v refrénu just another lonely broken hero (... zase další osamělý, zlomený hrdina...). Hledal sem na Youtubu a našel sem po chvíli hledání.
No a k songu bylo samozřejmě video.... a to bylo z filmu Final Fantasy VI : Advent Children.... začal sem na to koukat a úplně mě to pohltilo. Já nemám moc rád japonskej styl (velký voči a obrovitý zbraně) ale tady mi to vůbec nevadilo a dokonce se mi to líbilo.....! To video jsou pospojovaný scény z filmu (honička na motorkách po poušti, šermovačka, beznadějné pohledy hrdinů, mlátička v rozpadlé katedrále aj.) ale jako dost dobře, tak jako skoro dojemně :) a muzika to jen dotváří..... a sem skoro zapomněl, skvělý představování hlavního záporáka: Sephiroth, he's a nightmare. A tam je taková postava s dlouhejma vlasama která se postupně otočí a odejde (na pozadí sou ještě plameny)....
a jak mě to video tak učarovalo tak sem hnedka prohlížel ty co sou s ním podobný žejo a našel sem další tentokrát se songem co taky znám a který sem si kvůli tomu videu okamžitě oblíbil :) (3doors down - Here without you) a to je taky pěkný. Nějak se ani nemůžu rozhoudnout který z těch dvou je lepší...... :)
Tady na tomhle je nejlepší hnedka v podstatě začátek (00:14 až 00:47, hlavně ta část jak stojí u toho meče a zpívá se tam: Thousand lies has made me colder)

(až budete koukat na to video, si to spiš zvětšte at na to pořadně vydíte, na to nekoukejte tady v tom malym okně ;) )

Stopařův průvodce galaxií (2. a 3.díl)

29. prosince 2006 v 21:17 | SmuRf |  Filmy a knížky
Normálně měním názor na sérii Stopařů. Po přečtení druhýho a třetího dílu během jednoho a půl dne....
Možná to bylo tím že sem se na to víc soustředil a tím pádem si to víc užil :)
Skvělý dialogy a některý úplně geniální scény.... např.
sou v restauraci a ke stolu jim příjde taková chodící kravička a uvede se tím že přichází jako jejich první chod. Pohodlnějc se usadí na kejty a začne jim nabízet co z ní si mohou objednat. Vyzdvihuje některý části, stylem že v mládí jedla samou ušlechtile vypěstovaný obilí takže její maso je krásně prorostlé :) jedinýho člověka u stolu to docela dost znechutí a říká že si dá radši jen salát, kráva ale namítne že to bere skoro jako urážku když jí nechce sníst :D nakonec někdo obědná čtyři stejky a kráva se společensky omluví s tím že se de do kuchyně připravit xD

(plně zaujat Stopařem)


Já u Gráfek v Brně

29. prosince 2006 v 21:09 | SmuRf |  Smurf

Problém s kytarou

29. prosince 2006 v 21:02 | SmuRf |  Muzika
V Brně sem taky hrál na kytaru cvičil sem akordy co umim, naučil se pár novejch a naučil se akodry jednoho songu od U2.... ale objevil se nečekanej problém a myslim že dost velkej :(
Zjistil jsem že se musí hrát nějaká melodie nejde hrát furt jedna a ta samá dokola, jak to teď dělám já. Každá písnička má svojí a to bude velkej problém pro moje anti-hudební ucho. Já si vždycky říkám jako jó jó dyť to je jasný vezmu kytaru a ta melodie je pokaždý úplně stejná :'(
No jak sem řek, tohle bude velkej problém .....

Vánoce

29. prosince 2006 v 20:55 | SmuRf |  Takovej jako deník
Hmmm a vánoce už sou zase za náma, a máme na rok klid :)
Jako obvykle to byla cesta do Brna a vánoce u dědy.... stromeček cukroví atakdál.
Dostal jsem dárečky a pěkně sem zrelaxoval, pojedl kapra, navštívil prababičku v domově důchodců a taky jí popřál pěkný vánoce.
Jediný co tomu chybělo byl sníh, ten ale napadl včera když sme přijeli domů a moje první věta když sem to viděl byla: "Hnedka jak zastavime u baráku tak vyskočim z auta a vyválim se ve sněhu!!!" :) načež mamka hnedka kontrovala: "Tak jo ale pak budeš čekat před prahem dokud neuschneš...." takže sem si nakonec neskočil :(
tady máte nějaký fotky povedenejch grafitů z Brna, to musíte vidět a zjistíte že umění ulice žije ;)

Jak sem už říkal....

29. prosince 2006 v 20:38 | SmuRf |  Takovej jako deník
..... o tý Akademii, kterou jsem moderoval. Tak tady mám jednu fotku. Je sice docela mázlá ale ze všech vyfocenejch to je ta nejlepší!Keep Smiling

29. prosince 2006 v 20:30 | SmuRf |  Zbytek co se nikam nevešel
Tak sem přijel z vánoc, a mam spoustu věci co sem chci dát. Něco co sem vymyslel na prázdninách, něco co sem sem před tím nestihl dát atd.
První věc je dost dost optimistická věc, takový veselý video :)


P.S Jen takovej dodatek, posranej Youtube.... to byla doba než se to video zprovoznilo......


Štastné a Veselé

23. prosince 2006 v 10:22 | SmuRf |  Zbytek co se nikam nevešel
Vzhledem k tomu že odcházím do Brna, loučím se. Přijedu zas někdy před silvestrem, a něco sem určitě zas napíšu tak se těšte....
a na závěr takový můj homemade :)Pokroky :)

21. prosince 2006 v 16:25 | SmuRf |  Takovej jako deník
Velice vytrvale pokračuji v hraní na kytaru. Myslím že mi to de docela dobře, umím zahrat takovou změnu asi pěti akordů, daří se mi trošku držet rytmus, a hlavně... už skoro zvládám zahrát první písničku. Tou není žádná nářezovka, ale obyčejné: "Čérnýýý muž pod bičem otrokáře žil" :)
Sem spokojenej!!! Ale co sem viděl včera Hjůůda (kámoš) na akademii jak hrála ta jejich kapela Nut house, zjistil jsem že mám ještě hodně co zlepšovat, protože Hjůůd dost dobře jel a tu hru si užíval :)


Hmmm

21. prosince 2006 v 16:18 | SmuRf |  Útržky

,,Bude ze mě hudební superhvězda, zabiju se a shořím v plamenech své slávy ... chci být bohatý a slavný a zabiju se jako Jimi Hendrix."
(by Kurt Cobain in his youth)

Fame/Glory (prostě Sláva...)

21. prosince 2006 v 16:13 | SmuRf |  Myšlenky/Názory
K tomuhle článku mě inspiroval obrázek snowboardisty s nápisem bones heal but glory is forever. Hned na to mě napadlo heslo - I wish not to be forgotten. To se mi zas hned spojilo s filmem Trója, který sem viděl den předtím :) konkrétně se mi vybavil Achileus, scéna kdy ještě není pevně rozhodnut jestli do Tróje odjede nebo ne. Jeho matka, bohyně, mu říká že jestli nepojede založí si rodinu, která bude mít děti a bude šťastná. Jeho jméno ale bude postupně zapomenuto v čase. Ale když pojede bojovat do Tróji, dobude velkého vítězství, jeho jméno budě opěvováno po staletí a nikdy nebude zapomenut. Má to ale jeden háček, v Tróji najde společně se svou slávou i smrt.

To všecko říkám jen tak na začátek. Před pár tejdnama sme měli ve škole takovej jako seznamovací program, při kterém sme se měli ještě víc poznat (i když myslim že už se známe dobře....). No a pak sme vyplňovali takovej dotazník/erb a tam bylo jaký jsem a pak čeho bych chtěl v žizovtě dosáhnout. Já sem tam tak ňák jako automaticky napsal že bych chtěl bejt slavnej, aby mě lidi znali atak.

No a včera sem si to v podstatě vyzkoušel. V 17.30 začínala vánoční akademie naší školy a já jí moderoval ještě s jednou holkou ze čtvrťáku a našim třídním Standou. Původně sem moderovat vůbec nechtěl, přece jen je to zodpovědnost, a taky předvádět se před tolika lidma. Standa mě pak ale ukecal, a už sem byl zataženej do celýho koloběhu Akadamie ( který jsem se nikdy nezůčastnil, ani sem jí nikdy neviděl jak to tam vlastně chodí a vypadá).
Byl jsem nervózní jak svině, a nervozita stoupala čím víc se ten sál zaplňoval. A pak zhasli světla a všechno to začalo. Začátek byl teda strašněj přeřekával sem se a nebyl sem si vůbec jistej. Postupně jsem se ale rozjel a docela si to i užíval :) a už to bylo dobrý!
A dneska den po akademii, sem zažil aspoň trošku tý slávy. Na obědě jsme seděli u nějakejch kluků a voni že jestli to sem já kdo to včera moderoval a že to bylo dobrý a že sem je dobře uved na scénu. A pak ještě po cestě domů metrem se mě dvě holky ptali jestli už vim jak dopadlo hlasování o nejlepší scénku akademie... Dobrej pocit :)

Já bych chtěl bejt slavnej, a myslim že to by chtěl skoro každej člověk. Aby ho lidi poznávali a pozorovali ho a obdivovali to co vytvořil nebo to v čem vyniká. Uznávám že taková ta "žádná-sranda-sláva" (spíš šílenstvi) bych asi nevydržel, každý můj krok pod dohledem fotografů, mobil zavalený smskami od fanoušku i nepřátel, půlka lidí by mě nenáviděla (spíš zaviděla- ano tohle je pravda, to sem si nedávno uvědomil. Vždycky když je někdo slavnej tak je nejdřív všema oslavovanej a pak do něj začnou všichni srát a nadávat mu jakej to je debil a sami záviděj. Někde sem četl že dokonce závist je skoro typická česká vlastnost!) a půlka obdivovala!
Nejlepší pozici maj podle mě například takový ty nezávislý umělci, třeba kapely.... Žádně davové bláznění ale vlastní a věrný okruh oddaného publika, které umělce zbožnuje ale přitom z nich nedělá bohy a zároveň nejsou tak sledováni bulvárem :)Pearl Jam - I am Mine (z CD Riot Act)

21. prosince 2006 v 15:29 | SmuRf |  N1 Songs
Song který mě v poslední době zaujal a to dost, je song I am mine (Jsem svůj?) od Pearl Jamů. Má to hrozně příjemnou melodii a je to z celýho CD podle mě nejlepší píseň.
The selfish, they're all standing in line

Faithing and hoping to buy themselves time

Me, I figure as each breath goes by

I only own my mindThe North is to South what the clock is to time

There's east and there's west and there's everywhere life

I know I was born and I know that I'll die

The in between is mine

I am mineAnd the feeling, it gets left behind

All the innocence lost at one time

Significant, behind the eyes

There's no need to hide

We're safe tonightThe ocean is full 'cause everyone's crying

The full moon is looking for friends at hightide

The sorrow grows bigger when the sorrow's denied

I only know my mind

I am mineAnd the meaning, it gets left behind

All the innocents lost at one time

Significant, behind the eyes

There's no need to hide

We're safe tonightAnd the feelings that get left behind

All the innocents broken with lies

Significance, between the lines

(We may need to hide)And the meanings that get left behind

All the innocents lost at one time

We're all different behind the eyes

There's no need to hide

Všimněte si v druhý části textu, posledních tří řádků.
I know I was born and I know that I'll die (Vím že jsem se narodil a vím že umřu)
The in between is mine(Ale to mezitím jsem já/je moje)
I am mine (Já jsem svůj?)

A hlavně poslouchejte song až do konce, jinak se připravíte u krásný kytarový sólo na konci.....Obrázek z w3

21. prosince 2006 v 15:11 | SmuRf |  Hry
Nj Arthas zabil orka no :)


I wish....

18. prosince 2006 v 21:22 | SmuRf |  Myšlenky/Názory
I wish not to be forgotten like the rest....
(zajímavý)


Become......

15. prosince 2006 v 22:20 | SmuRf |  Útržky
Become your dream?

Staň se svým snem? Zní to hrozně zajímavě, hluboce. Sám nevim co si pod tim mám představit, snad možnát to aby se člověk stal tím čím sám chce být? Nevim teda :-/