Ale já jsa nuzák, mám jen své sny. rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy. Našlapuj lehce, neboť šlapeš po mých snech.

Celkově o Muzice!

14. prosince 2006 v 22:39 | SmuRf |  Muzika
Když jsem včera jel z Prahy a četl si 14 stránkovej rozhovor s Bono Voxem s U2, napadlo mě že bych vám sem mohl napsat jak já sám vnímám muziku, co ve mně vyvolává a kdy a a hlavně jakou poslouchám v určitých situacích!

Hned na začátek si musíte uvědomit, že bez muziky by byl můj život o dost nudnější. Muziku dovedu brát jako doplněk skoro ke všemu. K učení, k obědu, ke čtení, k povídání, prostě při všem!
Když si jdu něco číst, většinou si pustim něco né tak nářezovýho, ale spíš popovějšího a hlavně nic českýho. U toho čtení teda nejčastěji sjíždim : Goo Goo Dolls, Poets Of the Fall, Rem, Unpluggedy Nirvany a Alice in Chains, nebo Screaming Trees.
Ale naopak, když hraju tak si pustím něco pořádně našláplýho aby mě to dokopalo k lepšímu výkonu :) Nejčastěji Korny, Disturbed, Guano Apes nebo Offspringy.
Když příjdu unavenej ze školy je mi celkem jedno co si pustim, vždycky otevřu svojí složku s hudbou a vyberu si intuitivně to, na co mám zrovna náladu.

Nejlepší sou ale chvilky, kterých není moc. A to když jen sedim posloucham muziku, přemýšlim o ní, i o věcech se songy naprosto nesouvisejícími, snažím se pochopit text anebo žasnu nad zvukem kytary... :)
Tímhle způsobem jsem objevil skvělá alba, která mě na poslech kdy sem je naplno nevnímal vůbec nezaujali a dokonce se mi fakt nelíbili! Mezi nimi např. American Idiot od Green Day. Točil sem to nějakou dobu při paření v kompu a nic... Nevýrazný songy! Pak sem si ale stáhl a vytiskl texty a strávil nad nimi nějakou hodinku... Začal sem hledat info o desce na netu, a dopídil se dalších informací o příběhu, který deska vypráví. Ano, celé CD American Idiot je vlastně příběhem kluka (poeticky nazvaného Jesus of Suburbia), který už nechce být americký idiot, odejde z domu potká takovýho jako "hajzlíka" :) St. Jimmyho a jeho partu Underbelly. S nimi pak bere drogy poflakuje se po ulicích a pozná opravdovou lásku. Ta ho nakonec opustí, St. Jimmy se zastřelí a Jesus of Suburbia se vrací domů..... No, kolik z vás co tohle čtete tohle o posledním Cédu Green Day vědělo? :)

Když je špatná nálada, musím si poslechnout něco depresivního, není prostě chuť poslouchat něco veselýho. V tomhle mi nejlepší příjdou unplugged koncerty grungeových kapel. Ve zpěvu je totiž cítit opravdová bolest z drog a nešťastného života frontmanů.
Ale zas při úsměvu od ucha k uchu, nebo prostě jen veklý pohodě, si pustim buď rychlej punk-rock typu Blinkové182 nebo Sumáci 41 anebo Tleskače, což je český SKA. Tyhlety rychlý kapely mi mojí náladu v tu chvíli ještě zlepší!!!

Ze všech nástrojů na světe mám nejradši kytary! Jak akustický tak elektrický, každá z nich má svoje vlastní osobité kouzlo pro mě! Fakt hodně hodně moc obdivuju kytarové mágy typu Edge z U2, Slashe z Guns 'n Roses nebo co sem viděl tak toho kytaristu z AC/DC ve školní uniformě :) Nedovedu si ani představit jak dlouho museli cvičit aby dokázali zahrát to co dokážou.....
Včera jsem se konečně dal taky do učení na kytaru s tátou. Jen to samo o sobě melo dost do sebe. Naučil sem se tři akordy: E,C a D. Dřív sem uměl od kámošky A moll ale to už jsem zapomněl :) Doufám že se jednou na kytaru pořádně naučim, je to takovej můj velkej sen!
Ale zpátky k tomu včerejšku, jak mě táta učil ukazoval mi jak akordy držet jak si mam přehmatávat a předváděl základní brnkání. Akustická kytara mě fakt fascinuje, jen to jak jsem sledoval tátovi prsty a poslouchal jakej skvělej zvuk ten kus dřeva vyloudil. A taky to jak táta dovedl udělat z dvou úplně základních akordů, "hudbu" která se dala skvěle poslouchat a to to byly jen dva blbý akordy!!!
Jednoduše řečeno, kytara je pro mě absolutní vrchol muziky! Bez ní by celá muzika ztratila něco ze své kouzelnosti!
BTW ještě poslední věc ke včerejšku. Hodně u mě za ten večer stouply písničky Nirvany. Táta je totiž zkoušel přehrát a zjistil že některé z nich (Pennyroyal Tea ...) jsou hodně těžké a že Kurt tam vytváří v podstatě vlastní, dost nezvyklé, kombinace akordů. Pač pak říkal že hrál a docela se chytal a pak chtěl hrát dál co by tam asi podle něj mělo bejt, ale bylo tam něco úplně jinýho co třeba sám ani po chvíli zkoušení nepoznal ......

A poslední věc co bych chtěl zmínit, pocity z muziky!
Musím říct že mám rád koncerty, kdy publikum nadšeně zpívá za zpěváka nebo dvojhlasně se zpěvákem, to je prostě bomba, miluju! Někdy se dokonce při poslechu zavzpomínám na nějakou veselou událost, kterou mi třeba text muziky připomněl, takže ---> MUSIC 4EVER!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama