Ale já jsa nuzák, mám jen své sny. rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy. Našlapuj lehce, neboť šlapeš po mých snech.

Únor 2007

Warhammer 40.K

28. února 2007 v 22:05 | SmuRf |  Hry
"While vile mutants still draw breath, there can be no peace.

While obscene heretics' hearts still beat, there can be no respite.

While faithless traitors still live, there can be no forgiveness."

----"Když odporní mutanti stále dýchají, nemůže být mír.

Když ohavná srdce kacířů stále bijí, nemůže být odkladu trestu.

Když bězvěrní zrádci stále žijí, nemůže být odpuštění."

Ze hry Warhammer 40.K Dawn Of War

<uhh ten překlad skřípe jak dveře od našeho záchoda, originál je originál>

Rozhodnutí

28. února 2007 v 21:57 | SmuRf |  Takovej jako deník
Už docela dlouho mě pronásleduje jedno hnusný rozhodnutí. Asi až do dneška. Jde o to, že se starou třídou jsme jezdili v osmičce a devítce na vodu (jako lodě) a ta učitelka s kteruo jsme jezdili by nás klidně vzala i tenhle rok, i když na tu školu už nechodíme. Většina lidí co byla minule jede teď taky, i já jsem to bral skoro jako jistotu. Ale pak se objevil problém, náš třídní v nový třídě taky jezdí na vodu a chce vzít naší třídu taky na vodu. To by bylo skvělý říkáte si, dvě skvělý akce na vodě. V tom je právě ten háček, obojí se kreje a každá ta možnost má řadu plusů a mínusů.


Oldschool
 • + ty lidi tam znám
 • +vzhledem k tomu že už na tu školu nechodíme, měli bysme to trošku volnější
 • +asi by byla větší sranda, přece jen známe se fakt dobrě
 • -je to jen tři dny
 • -bojim se že bych přišel o nějakou podstatnou část při stmelovaní tý naší nový třídy
Newschool
 • + líp bysme se seznámili, víc
 • +ta voda je delší (6 dní)
 • +jede se trasa, kterou jsem si vždycky chtěl zajet (přes Krumlov, je tam totiž parádní jez)
 • +jsou tam ještě doprovodný akce (slaňování)
 • -ty lidi neznám tak dobře
 • -některý dny, jsou třeba část dne výlety (hrady, města a tak což fakt nemusim)
Jak vidíte těžký rozhodování, a dneska to padlo. Po dlouhym přemejšlení jsem se rozhod pro Newschool, vim že mi to budou lidi ze starý třídy vyčítat, ale sem zvědavej co by dělali na mym místě...
ach jo, nejhorší je že bych chtěl jet na oboje :(

<pro čtenáře co mě nezná asi trošku článek o ničem nóóó :) >

Moc bujná představivost

26. února 2007 v 20:05 | SmuRf
Jeden kluk od nás ze třídy se už neukázal asi měsíc až dva ve škole. Na našich Spolužákách.cz se přejmenoval na Tento Profil Smazat a smazal všechny údaje o sobě. Docela sme se divili, když jsme si toho všimli. A Dneska dokonce jedna učitelka říkala že už se snad ani nemá zapisovat, že prej panu profesorovi (našemu) přišel nějakej papír.
Tak sem to hnedka začal probírat ze všech stran. Co se asi mohlo stát.....
První mě napadlo, že to prostě zatáh a řek si že tady končí. To mi ale přišlo moc málo fantaskní, tak sem hned před kámošem rozjel teorii o tom jak se třeba zbláznil a teďka běhá v tý vypolstrovaný cele ve svěrací kazajce, pohazuje vzdorovitě hlavou, bourá do stěn a řve: "Všechny vás tady zabiju vy svině!!! Všechny!!!" pak se za okýnkem ve dveřích mihne doktor s brýlemi zavolá si dva zřízence a ty ho chytěj a doktor mu píchne koňskou dávku sedativ.....
Nebo že ho třeba zatkli, hned sem si představil (protože jsem koukal na Harryho Pottra teď o víkendu) jak lomcuje mřížema v malý tmavý cele jako Sírius Black :D pak blik další scéna jak stojí na obyčejný plastový židli a před ním ta lampa a vyšetřovatel a všichni ty policajti na něj řvou a nadávaj mu.
Vězení rychle vystřídal les. Ten kluk se tam krčil někde poblíž krmelce v malém stanu a všude kolem vyli vlci a ze tmy svítily jejich krvavě rudé oči......
Pak zase křik fanoušků, ano měl vlastní kapelu a hrál před obří halou, škola šla stranou před kapelou, sekuriťáci před podíem měli co dělat aby stačili vytahovat lidi z první řady před umačkáním....
Poslední co mě napadlo bylo že odjel do Afriky, jen tak. Úplně sem ho viděl jak s malou mačetou a houfem domorodých nosičů prosekává cestu do džungle. Když v tom se ozve zapraskání větvičky a z hustého podrostu vyskočí Tygr a zakousne černého nosiče takovým způsobem, že krev ostříkne všechny přítomné. Rychle odhodí mačetu a vytáhne loveckou pušku a jednou ránou tygra skolí.....

Akorát že nic z toho asi není možný, hlavně to vězení a blázinec, když je ten kluk dost často na ICQ :)


Fakt moc

25. února 2007 v 20:40 | SmuRf |  Takovej jako deník
Dneska sme byli večer na našem už asi tradičnim Kozlovi v parku. A kámoš že jo má teďka berle protože má snad výron v kotníku či co. Bavili sme se tak různě o nějakejch akcích, až přišla řeč na jednu oslavu asi dva tejdny zpátky a hlavně na toho kámoše kterej se tam s těma berlema zhulil jako prase :D a pak šel zhulenej domů. Sme se tomu děsně smáli. A ten berlař jakože pak musí na bus tak sme šli s nim. Na zastávce pak jasná hláška dne.
"Twe kde ten bus je?"

"Von přijede, to úplně vidim. Pojede, přibrzdí, jen tě uvidí tak zas zašlápne plyn a na tý cedulce s tou konečnou se objeví : Kriply a Zhulence nevozíme"

nemůžu ještě teď :D

Začínám ....

24. února 2007 v 23:35 | SmuRf |  Muzika
Začínám se asi pomalu zamilovávat do Japonskejch produktů. Dokládá to jen z poslední doby film Final Fantasy plus ještě pár videí z japonskejch "manga" seriálů.
Odpoledne sem našel další tribut k Final Fantasy, myslim že to je ke hře. Je to zas takový bittersweet (hořkosladký) krásný barvy radostný shledání, který ale končí smrtí obou hlavních aktérů. Nevim co si o tom myslet, každopádně song to jen podtrhuje (skvěle!!). Musim někde sehnat Mp3. Je to pro mě neznámá kapela Seether a Amy Lee z Evanescence, song se jmenuje Broken.I wanted you to know I love the way you laugh

I wanna hold you high and steal your pain away

I keep your photograph, I know it serves me well

I wanna hold you high and steal your pain'Cause I'm broken when I'm open

And I don't feel like I am strong enough

'Cause I'm broken when I'm lonesome

And I don't feel right when you're gone awayThe worst is over now and we can breathe again

I wanna hold you high, you steal my pain away

There's so much left to learn, and no one left to fight

I wanna hold you high and steal your pain

Sranda s legálním stahováním muziky

24. února 2007 v 23:30 | SmuRf |  Zbytek co se nikam nevešel
Dneska mi to poslal kámoš, slovenská reklama na legální E-prodávání muziky. A taky dobrej příklad jak můžete dopadnout když budete poslouchat dechovku :))

Hradební

24. února 2007 v 23:28 | SmuRf |  Takovej jako deník
Konečně jsme zase pořádně zakalili, a to včera. Nejdřív to bylo že půjdeme kousek od naší školy do Černý hory, ale tam prej bylo plno tak Butchy navrhl abysme šli do hospody kam choděj voni se školou, že von už tam dneska na 4 pivkách byl a že si skoro tykaj s hospodskym :D
Tak sme tam vyrazili, krásnej malej lokál od dvou místnostech a záchodech. Do tmy se celá hospa zaplnila, překvapivě samejma mladejma :D jediný dva dospělí byli hospodskej a nějakej typan na baru :)
Úplná kinder hospoda, ale to nic nemění na tom že to tam je fakt dobrý. Nalejval i když je kousek odtamtaď policejní stanice. Butchy ale říkal že tam nikdy nechoděj. Jednou prej si chtěli objednat a hospodskej jen: "Kluci počkejte chvíli, tamhle venku před lokálem nějakej policajt pokutuje auto, tak až odejde tak to tady máte!"
Jednoduše řečeno - nejlepší akce za poslední dobu a navíc v bezvadnym prostředí!

<butchy :) >


Novinky.cz

24. února 2007 v 23:22 | SmuRf |  Myšlenky/Názory
Jako domovskou stránku v prohlížeči mam nastavenej Seznam.cz a na seznamu jak všichni víte jsou v pravým sloupci novinky :) no a dneska jsem tam koukal a hlavní článek dne: V berouně se střetla stohlavá skupina nacionalistů s anarchisty! Tak hnedka kouknu, přejedu rychle očima článek prohlídnu fotky a pak kouknu jako obvykle na diskuzi. Sice ty diskuze nemam moc rád, protože existujou takový dementi, který do každý diskuze ať už je o čemkoliv zapletou politiku a začnou na ní nadávat (Tupohlávek, ODSS apd. debility). To ale nic nemění na tom, že se tam občas objeví nějakej zajímavej postřeh nebo dobrá hláška.
Taky že jo :) hnedka první nejvíce čtenáři oceněný komentář zněl
"UŽ SE PEROU?UŽ SE PEROU?AŤ SI TY RYPÁKY ROZBIJOU! Viděl jsem jednu reportáž,kde se ptali anarchisty,čeho chce vlastně dosáhnout.On odpověděl: " Nevím čeho chci dosáhnout,ale vím,jak toho chci dosáhnout"........ To mluví samo za sebe...... "

Po přečtení jsem si řekl, že to něco svědčí o inteligenci těch anarchistů a prostě myslel jsem si o nich svý. O to víc mě ale udivil a v podstatě rozesmál příspěvek reagující na první komentář.


"Tvůj příspěvek taktéž mluví za tebe, a sice, že jsi polovzdělaný křupan:)) tato replika je totiž jedno z ústředních hesel anarchismu použité v písničce Anarchy in the UK. Pokud to někdo odpověděl do televize, beru to jako chytrý vtip, který vzdělané lidi pobaví a burany pobouří :) "


Mi to nedalo a hnedka jsem se koukl na ten song od Sex Pistolí a fakt to tam je :D

"I don't know what I want, but I know how to get it"EMO ábécéda

22. února 2007 v 22:44 | SmuRf |  Myšlenky/Názory
Není co psát, tož chce se mi spát (hle rým!) a proto sem du zrealizovat to co jsem chtěl udělat už koncem roku 2006. Totiž na některejch blogách jsem viděl tzv. Emo Abecedu, všude tu stejnou, z jednoho zdroje překopírovanou.... Jak typické pro blogy :)
A toho dne mě napadlo: "Sakra Smurfe, je to dobrý, ale proč bys to ku*va jen překopíroval jako ostatní, co kdyby sis napsal svojí vlastní!" a je to tady, nečekejte nic hlubokýho, budu psát co mě napadne (samo že v temném, gothic/emo duchu) a hlavně se těšim na konec, až tam plácnu nějakej pěknej barevnej obrázek, kterej mě při poslední prohlídce DeviantArtu zaujal ;)
A as Alice in Chains, depresivní grungeová kapela
as Afraid (be), obávat se něčeho
---
B as Better, všechno bude jednou lepší
as Bored, nuda je smrt
---
C as Citation, občas mě nějakej zaujme a donutí k zamyšlení..
as Chapter, kapitola života
---
D as Down, člověk je jednou dole jednou nahoře
as Drugs, drogy jsou špatné ale někteří je považují za únik někam mimo tento svět
---
E as Energy, energie do života
as Entertain, pobavit někoho
---
F as Flowers, kytky pro někoho od někoho
as Faith, víra v boha či v někoho nebo něco
as Fantasy, fantasie.... představivost
---
G as Gun, zbraň může všechno skončit
as Guitar, geniální kytara
---
H as Hell, do pekla se nikdo nechce dostat
---
I as Important, všechno je důležité
as I, já jako já - každý je originál
---
J as Jokes, vtipy dokážou vždy rozesmát
---
K as Kiss, bez komentaře
---
L as Love, láska je všude
as Lonely, osamělý
---
M as Moment, v momentě se může vše změnit
as Music, Music is life
---
N as Nightshadows, noční stíny-temnota
as Nothing, nic
---
O as Open, otevřený pro přátelé
as Ordinary, obyčejný-proč být obyčejný když můžu být jiný
---
P as Patience, trpělivost nemá každej
as Pleasure, potěšení ze života
---
Q as Question, rozhodující otázka
---
R as Real, skutečnost
as Reminder, památka na něco/někoho
---
S as Sorrow, smutku se nikdo nevyhne
as Sad, smutný příběh
as Smile, usměv může znamenat mnoho
---
T as Time, času je dost i když hodně lidí říká že není
as Today, žij pro dnešek jako by dnešek měl být poslední den
as Tears, Tears for Fears myslim nějaká kapela, jinak prolité slzy
---
U as U2, ty taky :) <blbý tady mě nic kloudnýho nenapadlo>
---
V as Valentine's Day, svátek sv.Valentýna
---
W as Waiting, čekání na něco/někoho
as Wonder, zázraky se dějou, občas
---
Y as Yes, Ano-klíčové slovo
---
Z as Zodiac, zvěrokruh, aneb hvězdná znameníSongs of Day

21. února 2007 v 22:21 | SmuRf |  Muzika
Mám tady pro těch pár lidí co sem chodí, tři songy který bych vám rád odprezentoval. Jeden možná znáte, druhej je celkem novinka a o tom třetím na netu není vůbec nic a ani se moc nedivim :)
Tak jdem na to!


Pro mě naprosto neznámá kytarová kapela Kaiser Chiefs. Asi si od nich už nic shánět nebudu, ale tohle sem včera slyšel na Óčku když jsem šel kolem televize a hnedka mě to zarazilo a doposlech sem to se širokym úsměvem na rtech :) rozhodně song do pohody....

--------------


Druhá věc. Vybalim to rovnou, kapela se jmenuje Elvenking a hrajou Power-Folk-Metal. Když sem psal kámošovi (metalista ale naprostej, hraje jen takový ty metalový kapely pro zasvěcený, který se nikde neobjevujou a znaj je jen pravý metalisti) a von že poslouchá tohle. Nějak se mi nezdálo skloubení metalu s folkem tak jsem řekl ať mi to pošle že to poslechnu, no a byl jsem strašně překvapenej jak moc se mi to líbilo. Hlavně kvůli tomu že metal moc nemusim, vlastně vůbec až na asi 5 písniček... jinak to je na mě moc tvrdý a nevidim v těch písničkách moc velkej rozdíl, proto metal neposlouchám. No ale zpět k tématu, power-folk-metal je trošku něco jinýho než normální metal tak to všichni i nemetalisti zkuste!

stahnout Power-Folk-Metal

--------------A konečně třetí song, asi znáte. Joan Osbourne. Dost náboženská píseň, ale je dobrá a to jako hodně :) aspoň mě se líbí a to už něco znamená. Moc se mi líbí i ten text, i přesto že se ke křesťanství vůbec nehlásím ani o tom neuvažuju. Spíš je to na přemejšlení.


If God had a name, what would it be
And would you call it to His face
If you were faced with Him in all His glory
What would you ask if you had just one question ....

Kdyby měl bůh jmeno, jaké by to bylo
a nazýva by si ho tak, kdyby si mu stál tváří v tvář
kdybys stanul před ním v celé své slavě (boha)
na co by si se zeptal kdybys měl jen jednu otázku...

Sex Pistols

20. února 2007 v 18:48 | SmuRf |  Útržky
Když už byla v minulym článku řeč o Sex Pistols, tady je taková jejich nejznámější hláška ze songu.
No Future!

Punk ( z Filtru)

20. února 2007 v 18:46 | SmuRf |  Muzika
Po cestě domů sem se konečně dostal k tomu abych si přečetl únorovej časopois Filter, kterej jsem si koupil hlavně kvůli hlavnímu článku o punku a roku 1977 kdy punk vznikl...
Čet jsem a čet jsem a smál jsem se :) chvílema .....Zase King

20. února 2007 v 18:22 | SmuRf |  Filmy a knížky
Tak sem zase přelouskal dvě knížky, obě od mě nově objevenýho Stephena Kinga. Jmenovitě román Misery a knížku povídek Všechno je definitivní. Začnám se čím dál tím víc divit jak někdo může takový věci jaký von popisuje v těch příbězích vymyslet :) Trošku brutální a trošku víc psycho!

Výročí

20. února 2007 v 18:12 | SmuRf |  Muzika
Dneska by se legenda grungeové scény, Kurt Cobain dožil svých 40 let. Všichni víme o koho jde, tak se nebudu ani moc rozepisovat. Jen bych rád řek že mě docela mile překvapilo, že v takovejch těch novinách (Expres) jak se ráno rozdávaj u metra zadarmo byl článek o tomhle výročí.

Alice in Chains - Down in a hole

18. února 2007 v 12:16 | SmuRf |  N1 Songs
Song od Alice in Chains, depresivní asi jako všechny ostatní od nich. Je z alba Dirt, které skupinu asi nejvíc proslavilo. Tohle celý album se nese v duchu drog a songy na něm jsou v podstatě o nich a o pocitech po nich. Dávám sem jen pro mě nejzajímavější části textu, jednoho ze songů, kterej bych vydržel poslouchat furt dokola. Dá se v něm najít hrozně moc.....


Bury Me Softly In This Womb
I Give This Part Of Me For You
Sand Rains Down And Here I Sit
Holding Rare Flowers
In A Tomb.....In Bloom
----------
Down In A Hole And I Don't Know
If I Can Be Saved
See My Heart I Decorate It
Like A Grave
------
Down In A Hole, Losin' My Soul
Down In A Hole, Feelin' So Small
Down In A Hole, Losin' My Soul
Down In A Hole, Out Of Control
------
I'd Like To Fly
But My Wings Have Been So Denied
přeloží si asi každej sám, dneska se mi do toho moc nechce :-/

Heh, Standa

15. února 2007 v 19:30 | SmuRf |  Takovej jako deník
Sice se to nestalo dneska ale včera ale je to věc o kterou se s váma chci podělit :)
Náš třídní, takovej dobrej blázen, týpek, joker :), s náma měl v úterý fyziku. A aby to co učil nebylo nudný, rozhodl se že nám tu látku (hybnost) ukáže názorně. Inu zašel do kabinetu a vrátil se s flintou, přesněji se vzduchovkou. Začal vysvětlovat a na stůl položil polystyrén, nabil vzduchovku a střelil do polystyrénu. Polystyrén sotva spadl a von začal hledat du diabolku či co, a pak najednou zjistil že ve dveřích do kabinetu je díra :))) tak zašel do kabinetu a koukl na to a vono to bylo skrz na skrz :D:D docela luck že tam ještě někdo nestál :D

It's Here!

13. února 2007 v 22:24 | SmuRf |  Takovej jako deník
Ta chvíle právě nastala! I'm so happy :) Ano, před chvílí sem se naučil hodně improvizovanej základní riff ze Smells like teen spirit..... To čumíte, ano největší událost letošního roku v hudbě! Znovuzrození Kurta Cobaina skrz moje já ;)
.... the stars shine brightly and under the dying moon a new Guitar Legend shall rise, to recreate all the music world.....

Music is life.....

12. února 2007 v 21:42 | SmuRf |  Myšlenky/Názory
Dnešek se nesl v přesvědčování v kámoše o tom aby začal poslouchat pořádnou muziku, tzn. odprostil se od muziky typu rádio Evropa 2. Tenhle styl muziky jsem taky jednu dobu poslouchal, hodně dlouhou dobu, ale pak sem začal být podrážděn tím, že některý fakt aktuální hitovky hráli až pětkrát za den :P a to bylo na mě moc. Postupně sem se z tohodle stylu vyšplhal až k muzice, která mi fakt něco říká.
To jest rock, a všechny žánry s ním spojené (punky, grunge, a různý mixy mezi nima), teda jedině kromě metalu. Ten už je moc :) pár písniček vydejchám ale když poslechnu v kuse celý CD od třeba Sepultury tak mi to nic nedá a sem z toho takovej vymytej :)
Kámošovi jsem říkal, že by měl přesedlat nebo aspoň zkusit to co poslouchám já, že by zjistil jaká skvělá muzika vůbec eXistuje! Ale ten parchant vůbec nechtěl :))) Psal jsem mu že mu ukážu co je pro něj dobrý a von že ne, že to ví :D tak sem řekl že mu otevřu oči tou mojí muzikou, a von že taky ne :D tak co jinýho mi zbejvalo než ho politovat :)
Všechno to vlastně začalo hádkou o Marlyna Mansona. Hnusnýho zpěváka (plechový zuby, vyoperovaný žebra, ani se neptejte proč.....), kterej ale podle mě hraje dobrou muziku na to jak vypadá :) kámoš ho hodnotil podle vzhledu a podle jednoho klipu co viděl a řek že to je, cituji: "...sračka...." :D tak sem ho chtěl zkusit obrátit na pravou víru v dobrou a poctivou rockovou muziku a von teda ne :'( Snad časem procitne....

Když jsem o tom ale odpoledne přemejšlel, napadlo mě, že mi to vlastně může bejt jedno. Jemu se prostě líbí tamto, a jestli se mu to líbí tak je to jeho věc a já to vlastně nemůžu vůbec ovlivnit....
Stejně by mě zajímalo, co určuje jaká muzika se komu líbí a která se naopak hnusí :) nějakej hudební gen, z generace na generaci asi :)

Co z tohodle článku vyplývá? Poslouchejte si co chcete a stůjte si za tím co posloucháte, poslouchejte co se vám líbí a né to co je Fréé-Kůl- nebo In! Poslouchej svůj instinkt a následuj svou žízeň ;)


MUSIC IS LIFE

-----------------------
obrázek jsem hledal hrozně dlouho až sem našel tenhle, ten totiž přesně vystihuje můj názor na muziku a naprosto se s ním ztotožňuju!

Bad Religion

12. února 2007 v 21:01 | SmuRf |  Muzika
Tedááá.....
Další kapela o kterou se asi začnu zajímat. Jsou to Bad Religion(BR), komerčně úspěšná punková kapela, která ma za sebou už několika letou a myslím že velice pestrou kariéru. Sem náhodou poslouchal rádio (RockZone 4eva) a hrali tam dobrej song, tak ja hnedka že jo: "Tyjo tyjo co to je co to je...." a podle textu kterýmu sem rozuměl v pár místech :) sem si našel že to jsou BR a jejich song I want to conquer the world (Chci si podmanit svět). Inu zalíbilo se mi to!
V poslední době mam slabost na kapely co hrajou rychle (viz. Rancid o kterejch jsem psal nedavno)....
Jak vidíte jejich znak už o něčem napovídá :) vono samo Bad Religion znamená "špatné náboženství/víra" a znak to jen podrthuje. Tahle parta nemá křestanství moc v lásce jak jsem si o nich přečet a nebojí se to dát najevo.... Třeba jen ten song kterej vám za chvíli předvedu:


I want to conquer the world,

give all the idiots a brand new religion!Chci si podmanit svět,

a dát všem idiotům znak/znamení nového náboženství!

A tady už je konečně ten song o kterym tady celou dobu mluvim, videa si nevšímejte je to nějaká animovana chujovina, listen music, open your eyes, open your mind and conquer the world :)

Severní vítr

11. února 2007 v 22:01 | SmuRf |  Muzika
Severní vítr je krutý počítej lásko má s tím :D

....

už zarůstám fousem a vlci už jdou sem!

Sakra, tohle je čtvrtá písnička, kterou si už davam na kytaru jak sviň!!! Kdybyste to slyšeli, možná to někdy nahraju a pustím do internetu. Sice to hraju na akustiku a je to song k táborovýmu ohni ale Punk's not dead :D