Ale já jsa nuzák, mám jen své sny. rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy. Našlapuj lehce, neboť šlapeš po mých snech.

Březen 2007

Chemistry

27. března 2007 v 22:26 | SmuRf |  Takovej jako deník
Nemůžu si pomoct ale po dnešku mám trošku pocit že chemie je sice hezká efektivní, ale když se koukáme na nějaký chemický videa je to divný.
Jsou tam vidět jen nějaký chlupatý ruce, který něco lejou do zkumavek a vono se to navzájem různě barví. Mi to příjde i skoro jako blaf :) barevný vodičky a žádný blbý reakce tam nejsou, prostě barva ve vodě udělá z vody barevnou vodu - jednoduchá rovnice!
Jediný co má cenu jsou podle mě pokusy kdy něco vybuchuje něbo hoří a syčí a prská na všechny strany kyselinu, a takovejch ve škole moc nemáme....
Chemie je prostě pruda největší....... Nemám rád, zbytečnost, stejně ty blbosti nikdy dohromady míchat nebudu, protože za prvý nemám laboratorní plášť tzn. že mě nepustěj do laboratoře a za druhý nevim kde bych splašil ty strašný prvky, třeba Xenon, nebo Lithium :-O

Možná trochu AC/DC

27. března 2007 v 21:47 | SmuRf |  Muzika
Trošku víc se poslední dobou zaposlouchávám do AC/DC, dřív kapela, kterou jsem si myslel že poslouchaj jen tatíci (např. ten můj) ale koukal sem na jeden filmík kde hráli songy od nich plus sem od táty půjčil nějaký CD abych vyzkoušel tu pravou rockovou klasiku (AC/DC, Led Zepelin plus ještě nějaký tátovy oblíbence The Cult).
Musim uznat že ty songy fakt šlapou, ma to parádní spád a songy dobře gradujou, si vždycky říkám že už bude konec a vono se to ještě třikrát znova rozjede :)
Zpěvák je borec, má takovej charakteristickej hlas, kterej určitě poznáte mezi stovkama jinejch, a když se k tomu přidá ještě kytarista hrající ve své školní uniformě tak to je fakt dobrá parta!

Něco od nich........

Přecházení

26. března 2007 v 17:06 | SmuRf |  Myšlenky/Názory
Sem zjistil že sem se nějak z ničehonic přestal na ulici rozhlížet když přecházim, včera večer mě už podruhé za ani né dva dny skoro srazilo auto, protože sem do tý silnice normálně bez jakejchkoliv problémů suveréně vkráčel a nekouk se ani doleva ani doprava... Abych neskončil nakonec takhle!


Fakt joke

26. března 2007 v 16:38 | SmuRf |  Útržky
Dneska na matice fakt povedená hláška. Nám tam náš třídní znova vysvětloval kosínus, sínus atd. a pak to dořek chvíli ticho a von najednou: "Teďka mě napad takovej..... no šprým! No spíš je to takovej matematickej džouk." pak na tabuli vychrlil nějakou hromadu vzorců a všichni mohli umřít smíchy. Fakt kameňák :D Přihazuju nějaký fotky toho našeho třídního jak předváděl před tejdnem pohyb na kolotoči ve fyzice.
Btw von má na učitelskym stole položenou židli na který sedí, abyste se nedivili že je tak vysoko :D

První fotka --> plaveme kraula
Druhé foto, skoro jako za druhý světový :) ale není to to co si asi myslíte, von nám ukazoval jakože takhle je zavěšenej tím řetízkem na tom řetízkovym kolotoči, prostě borec! :D

Summer

24. března 2007 v 15:26 | SmuRf |  Útržky
Oh when I look back now
That summer seemed to last forever
And if I had the choice

Ya - I'd always wanna be there

Those were the best days of my life

----

I guess nothin' can last forever...

Když se teď ohlížím zpět,

to léto se zdálo nekonečné.

A kdybych měl možnost,

Ya - vždy bych se tam vrátil,

byly to nejlepší dny mého života

----

Myslím že nic nemůže trvat věčně...

Někdo možná poznal, Bryan Adams song Summer of 69, jsou tam ještě další zajímavý momenty např tohle :
I got my first real six-string
Bought it at the five-and-dime
Played it till my fingers bled
It was the summer of '69
Ale hlavně ta první část stála za zapsání myslim. Už se těšim na léto!

Utíká to

24. března 2007 v 15:12 | SmuRf |  Takovej jako deník
Příjde mi že čas teď letí jak blázen...
Včera sem se bavil s jednim kámošem, kterýho znám od úplnýho dětství a von mi říkal že si byl na první lekci řidičáku. Docela mě to udivilo, ale pak sem si řek, že to je vlastně správně, je mu 17 skoro 18 může si teda řiďičák udělat a pak bude už normál jezdit autem jako každej dospělej.
Myšlenkama jsem se vrátil k sobě. Je mi šestnáct, jen o rok míň než tomu kámošovi. Sem už taky dospělej, skoro.... Teda spíš měl bych bejt ale vůbec si tak nepřipadam. Příjde mi že dětství mi nějak moc rychle uteklo, hlavně posledních pár let. Jako téměř dospělej bych měl mít nějaký životní cíle, plány do budoucna a vůbec, celou budoucnost před sebou. Nejsem zodpovědný, ani se ještě dlouho nechystám bejt :)
Zapomínám, do školy se učim vždycky jen před testem, žiju si víceméně v klídku bez žádnejch tlaků, občas nějaká akce brigáda škola kámoši......

Nedovedu si představit že bych dospěl zvážněl, ZMĚNIL SE...!


Seasons In The Sun

19. března 2007 v 21:48 | SmuRf |  N1 Songs
Na Seasons in the sun sem narazil náhodou jednou při stahováí muziky, když sem si to poslechl bylo mi to trošku povědomý. Řek jsem si že to je asi předělávka, a taky že je, originál je docela nudnej ale tahle verze šlape :) mam u toho napsáno že to sou blink 182 ale podle mě to tak na 99% nejsou voni. Zní to úplně jinak.
Song je o dospívání, loučení a zároveň poděkování přátelům, otci a lásce za všechno co pro něj udělali. Rozhodně zajímavej song s dobrou melodií a spádem!

Seasons In The Sun

Goodbye to you, my trusted friend.

We've known each other since we're nine or ten.

Together we climbed hills or trees.

Learned of love and ABC's,

skinned our hearts and skinned our knees.Goodbye my friend, it's hard to die,

when all the birds are singing in the sky,

Now that the spring is in the air.

Pretty girls are everywhere.

When you see them I'll be there.We had joy, we had fun, we had seasons in the sun.

But the hills that we climbed

were just seasons out of time.Goodbye, Papa, please pray for me,

I was the black sheep of the family.

You tried to teach me right from wrong.

Too much wine and too much song,

wonder how I get along.Goodbye, Papa, it's hard to die

when all the birds are singing in the sky,

Now that the spring is in the air.

Little children everywhere.

When you see them I'll be there.We had joy, we had fun, we had seasons in the sun.

But the wine and the song,

like the seasons, all have gone.Goodbye, Michelle, my little one.

You gave me love and helped me find the sun.

And every time that I was down

you would always come around

and get my feet back on the ground.Goodbye, Michelle, it's hard to die

when all the bird are singing in the sky,

Now that the spring is in the air.

With the flowers ev'rywhere.

I whish that we could both be there.We had joy, we had fun, we had seasons in the sun.

But the stars we could reach

were just starfishs on the beach.

COCA COLA + MENTOSKY

19. března 2007 v 20:30 | SmuRf |  Zbytek co se nikam nevešel
Věděli ste že kola a mentosky udělaj jednu zajímavou reakci? Kámoš to viděl na netu a dneska sme se konečně dohodli že ten pokus realizujem... koupili sme kolu light a normalní neochucený mentosky a šli sme na věc!
Postavili sme se do parku kam nechodí lidi a začali sme experimentovat... Koukněte jak to dopadlo, na konec dávám ještě dvě videa. První je čeho bysme asi chtěli dosáhnout a druhý bude o tom co ještě v budoucnu někdy vyzkoušíme ;) jo a u druhýho hraje dobrej song, kdyby někdo věděl od koho tak pište do komentů....
Nebo to kdyžtak taky zkuste a nahrajte!

Cenu za nejdementnější výraz vyhrává.....

19. března 2007 v 19:41 | SmuRf |  Smurf
Samozřejmě že já :D nevim co sem dělal, nechápu, asi zívám, ale stejně se tvářim jak debil a ne jak normální člověk co zívá ..... :D

Back Home

19. března 2007 v 19:39 | SmuRf |  Takovej jako deník
Tak mě tu máte zase zpátky. Včera jsme přijeli z lyžáku. Byli sme tam tejden a bylo to docela hodně povedený. Sice sme neměli sjezdovky, jen běžky ale i tak to bylo dobrý :)
Měli jsme pěknej pokoj, byl sice pro sedm lidí ale my sme tam byli jen čtyři. Takže jedna místnost byla spací a hudební a druhá byla bordelová, všude oblečení boty ponožky, však to znáte..... ;)Rozhodně nuda nebyla, na chatě byl pinčes, takže obíhačka jela furt dokola, dál stolní fotbálek, kámoš znal fintu jak hrát zadáčo, plus běžky, volejbalovo/nohejbalový hřiště venku, poker v pokoji, kámošova kytara v pokoji a plno dalších věcí!
A normálně sem si uvědomil že sme v Rokytnici už jednou byli, bylo to se školou v přírodě asi v druhý třídě. A ten hotel ve kterým jsme bydleli byl asi dvacet metrů od toho kde sme bydleli tenhle rok! Náhoda ale potěší :)
Sníh nebyl vůbec, muselo se vždycky vyjít nahoru po sjezdovce (cca hodina cesty) a tam zaběžkovat, nebo sme jezdili busem k Lysý Hoře a odtamtuď lanovkou nahoru kde už sníh byl. Měli jsme fakt drsnej celodeňák, ujeli sme kolem 30 kiláků v hnusnym sněhu ale za pěknýho počasí. Jednou nohou sem při tom stál v polsku jednou v česku, našli sme pěknou skluzavku, pekelně sem se spálil, málem chcípl únavou, platil nehorázný prachy za čokoládu na labský boudě a byl na záchodě někde nad pramenem Labe :)
Tady je pár fotek!

Ččau

11. března 2007 v 9:51 | SmuRf |  Zbytek co se nikam nevešel
Čau odjíždim na lyžák, pak sem asi přibudou nějaký články, teďka vyschl pramen kreativity.... planuju i změnu designu, snad se to bude líbit

Mějte se a za tejden!Nápad

9. března 2007 v 21:19 | SmuRf |  Zbytek co se nikam nevešel
Hrozně rád bych do blogu něco napsal, ale nějak nevim vůbec co, není nápad není nic. Sem takovej "vyplachnutej", nic necejtim, žádný emoce, pocity nic.... možná se to během večera zlepší...

Nic

6. března 2007 v 22:07 | SmuRf |  Myšlenky/Názory
I think, my life is leading to nowhere....

(oblíbená anglická fráze leading nowhere-nevést nikam)


Land of Confusion

6. března 2007 v 17:27 | SmuRf |  N1 Songs
Jeden z mejch nej songů, není to metal, kterej nemam rád, ale je to nářez naprostej. Předělávka songu od kapely Genesis (myslim Phil Collins tam byl) nově přezpívaná kapelou Disturbed.... Nejlepší část je rozjezd refrénu: "Too many man, too many people makin' too many problems!"
ty disturbed mam dokonce tak rád že od nich mám dokonce triko z metalshopu :)"Land Of Confusion"

I must have dreamed a thousand dreams

Been haunted by a million screams

But I can hear the marching feet

They're moving into the streetNow, did you read the news today?

They say the danger has gone away

But I can see the fire's still alight

They're burning into the nightThere's too many men, too many people

Making too many problems

And there's not much love to go around

Can't you see this is a land of confusion?This is the world we live in

And these are the hands we're given

Use them and let's start trying

To make it a place worth living inOh, superman, where are you now?

When everything's gone wrong somehow?

The men of steel, these men of power

Are losing control by the hourThis is the time, this is the place

So we look for the future

But there's not much love to go around

Tell me why this is a land of confusionThis is the world we live in

And these are the hands we're given

Use them and let's start trying

To make it a place worth living inI remember long ago

When the sun was shining

And all the stars were bright all through the night

In the wake of this madness, as I held you tight

So long agoI won't be coming home tonight

My generation will put it right

We're not just making promises

That we know we'll never keepThere's too many men, too many people

Making too many problems

And there's not much love to go round

Can't you see this is a land of confusion?Now, this is the world we live in

And these are the hands we're given

Use them and let's start trying

To make it a place worth fighting forThis is the world we live in

And these are the names we're given

Stand up and let's start showing

Just where our lives are going to

Warcraft vlastně!

6. března 2007 v 17:21 | SmuRf |  Hry
Teď mě napadlo, je to spíš pro nějaký kluky co sem někdy příjdou, jestli si někdo budete chtít zahrát se mnou Warcarafty III nebo Frozen Throny ale spiš ty w3 tak mi sem napište a můžem někdy zahrát. Můžu vzít ještě pár kámošů a zahrajem třeba 2vs2.Jak je najednou....

6. března 2007 v 17:13 | SmuRf |  Takovej jako deník
Jak je najednou hezky, hnedka je všechno lepší. Hlavně když se vyjde ze školy. Testy začínaj bejt čím dál šílenější a horší :P Ale jak sem dneska jel domů, všechno vypadalo tak letně, sám sem šel jen v košili bez bundy a paráda. Viděl sem nějaký bruslaře, pár cyklistů a sem takovej nevim proč radostnej že už je docela léto :) no nic :D

Jo normálně! Sme se s klukama ze třídy dohodli, že tejden po lyžáku půjdeme na Paintball. Hra na vojáky, která se většinou hraje v lese nebo v nějakých barácích. Střílí se po sobě barvou zanechávajícími kuličkami.
My sme si našli pěknou firmu, zadarmo pučujou vybavení plus zbraně, kulička stojí 2,-Kč a to je myslim všechno. Akorát bude trochu problém se tam vůbec dostat, je to někde dva kiláky za Prahou směrem na Telice. Hledali sme to na Mapy.cz a nic sme nenašli :D to bude zas dobrodružství.....
To hřiště na kterým budem hrát se skládá z dvoupatrovýho baráku s fůrou oken, plus ještě kilák lesa kolem dokola. Ouplně to vidim, jak se tam plížíme a dáváme si posunkama najevo že nikoho nevidíme a pak na nas vyběhnou a my to jen začnem kosit :)) Rozhodně sem fakt zvědavej jaký to bude!


takhle nějak to asi vypadá akorát že my nebudem hrát na nějakym trapnym nafukovacím hřišti :P

Fakt né kámo, fakt né...

3. března 2007 v 19:16 | SmuRf |  Muzika
Trošku bych vám tady rád vysvětlil jakou muziku fakt nemusim. Něco je klasika, něco možná překvapí.


Dechovka

Dechovka to je obvyklá neoblíbená věc všech mladejch lidí myslim :) Neznam jedinýho člověka dořekněme 20 let kterej by dechovku nějak zvlášť oceňoval. Dechovka je totiž zboží výhradně pro důchodce. Sám moc nechápu co je na ní tak skvělýho, že to přiláká tolik starejch lidí. Hraje se na dechové nástroje plus ještě další. Muzikanti maj většinou kroje.... Vždycky se docela podivim, když vidim někde v Tv třeba nějaký slavnosti jak tam sou i děti v krojích. Děti už celkem v normálním věku (12-15), by mě zajímalo jestli je k tomu dokopali rodiče, nebo jestli sami chtějí pokračovat v tradici, chodit v kroji a hrát dechovku....
Od dechovky ruce pryč......!


Disko, techno a jim podobný styly
Moderní styl, příznám se bez vytáček, nikdy sem na žádný diskotéce (kromě táborovejch a ŠVPovejch) nebyl. Myslím že sem o nic nepřišel :) Světla blikaj, a do toho nekonečný furt stejný Tuc Tuc. Téhle muzice chybí říz, melodie, kytara a pořádnej zvuk a zpěv. Občas se sice objeví nějakej na compu předělanej hlas ale to nesahá ani po paty, když v pořádný rockový vypalovačce maník zařve až se zatřese hala! Navíc tancování není a asi nebude moje silná stránka.
Celkově je prostě disko, techno žánr, kterej mi nic neříká a nikdy nebude. Nevidim na tom skoro ani náznak hudby. Pořád dokola dementní beat a občas nějakej efekt :P

Metal

Spousta lidí o sobě říká že poslouchá metal. Ok ale ted jde o to jestli poslouchaj fakt metal nebo něco o čem si myslej že je metal. Hodně lidí si myslí, že když poslouchaj KoRny, či Nightwish, můžou sepovažovat za metalisty. Ale omyl, posluchač metalu je ten, kterej neposlouchá jen těch pár pro veřejnost známejch songů. Metalista poslouchá kapely o kterých normální člověk nikdy neslyšel a na internetu na nich sotva najdete pár zmínek. Sám to vidím na kamarádovi, na icq se mu pořád měněj statusy s názvama kapel, který zněj rozhodně metalově a neznámě. Navíc když sem se s nim nedávno o metalu bavil, vychrlil na mě děsně moc odvětví metalu a u každého uvedl aspoň pár zástupců.
Plus ještě znaky těhle metalovejch kapel, občas koukám v E-shopech na trika od kapel co neznám loga na nich sou plný smrtek, lebek, hřbitovů, mrtvol, krve, křížů, draků, satanů, pentagramů a takovejch podobnejch zlejch věcí :D
Já sám s metalem moc zkušeností nemám, znám jen pár kapel a to jsou ještě ty co jsou celkem známý, ale stačí mi to :) znám Slipknot od těch se mi líbí jen pár písniček, zbytek je pro mě naprosto neposlouchatelnej. Pak již zmíněný Nightwish, ty si poslechnu tak jednou za měsíc a stačí. Ještě vlastně znám malinko Metallicu. Teď me napadlo ještě jedna kapela, kterou hojně poslouchám a to Systemové, ty můžu :)
Nedávno jsem si řekl že si zkusim stáhnout nějakej pořádnej metal, stáh jsem si Greatest hits od Sepultury a Soulfly a CD Slayer. Chvíli sem to poslechl, pak to vypnul a vymazal, sice greatest hits ale každej song zněl stejně :)Nudný kytarovky z Británie(název stylu neznám)

Znáte kapely typu Keane, Travis, Coldplay, Placebo nebo kapely jim podobné? Máte stejný názor, tahle pro mě k uzoufání nudná, muzika se strašně vleče. Jeden song v rádiu jako druhej, pokáždý to stejný. Takovej mdlej zvuk, nevýraznej zpěv, šeď..... Na CD je jeden song od druhýho k nerozeznání. Chybí věšinou nějaká rychlejší, výraznější skladba.
I vzhled kapely je takovej fádní, celkem kratce ostříhaný, občas někdo fousy. Když hrajou tak staticky stojej, neskáčou, do muziky nedávaj emoce a tím pádem nemůžou strhnout diváka (mě).


-----

Další byste asi čekali hip-hop a rap, ale toho se nedočkáte :) když jsem ještě nevěděl co to je pořádná muzika taky sem ho poslouchal, byl jsem ještě malý a hloupý. To ale nic nemění na tom že mi hip hop nevadí. Poslechnu si to normálně nezaujatě, pousměju se nad nějakym dobrym rýmem, ale k hip hopu se dostanu jen když mi kámoš chce něco pustit. Doma už se ty starý CD válej hodně dlouho v prachu....
Vlastně mě napádá, že přece jen nemám rád jednu část hip hopu a rapu a to je, když se nerapuje/nehip-hopuje česky. Anglicky to je o ničem, je to rychlý, a samej nigga a bitch a člověk si neužije text....


Song Song

1. března 2007 v 22:54 | SmuRf |  N1 Songs
Must see, must hear, must judge!


Co jsem zatím koukal tenhle song rozdělil příznivce HiM, jedny si myslej že song je dobrej, ale druhá půlka je proti tomu aby Villo Valle vystupoval v takovejch popovejch sračkách :)
Já osobně tenhle song můžu, moc. Dokonce ho hodlám použít v našem filmu k titulkům. Je to nějaká předělávka něčeho staršího, přičemž je to nazpívaný pro nějakej německej seriál. Ta ženská co zpívá s Villem je snad hlavní herečka. Je to trošku návykový, hraje to pak v hlavě furt. Dneska celej mi to jelo: "Strawberries, cherries and the angel's kiss in spring" :))

EDIT: Když budete poslouchat pozorně zjistíte že tam sou takový náznaky, a chvílema to zní jak soundtrack Jamese Bonda kříženej se soundtrackem Pulp Fiction....

Už skoro lyžák

1. března 2007 v 22:49 | SmuRf |  Takovej jako deník
Skončil nám únor, začal nám březen a tím pádem skončila zima. Což je velká paráda. Kraťasy a triko sou skoro nadosah :) A zároveň se ještě přiblížil lyžák, jedeme a tejden. Se sněhem to vidim bídně už teď a to teprv ten tejden maj nastat ty "vedra" 14-17 stupňů. Tělocvikář říkal že na běžky to bude určitě, k tomu já dodávám že bych si tím nebyl tak jistej....
Vůbec teď je to docela dobrý období, vyhaluzil jsem písemku z chemie, kterou nějak moc extra nechápu a někdy v budoucnu si z ní plánuju na jisto propadnout :) Jinak sem dostal krásnou jedničku skoro s hvězdičkou z němčiny (fuj jazyk), tak sem byl celkem radostnej a ukazoval sem kámošovi jak budeme pádlovat na tý vodě kam pojedem, učitel na mě chvíli koukal a pak se tak jako zeptal jestli někam odjíždim a za chvíli našeho kecání nám všem dal písemku :P
Pak už jen klasika, odpolední brigádka, akorát mě pěkne nasrala nějaká ženská a pak ještě jedna babička. Fakt ty zákazníci si myslej že můžou cokoliv....
Večer jsem byl ještě venku a doma sem pak malinko hrál na kytaru. Před chvílí jsem objevil dobrou písničku, kterou bych se mohl naučit. Znáte, je to od HiM - In Joy and Sorrow. Akorát tam mam jeden problém, neumim jeden těžkej akord.... F jako fakt to neumim :( ten se musim naučit jinak si žádný dobrý songy nezahraju...
Mějte se du spát, zejtrá mam sice na devátou ale ještě ráno musim zchecknout fyziku.... :-/

<postřílet všechny nespokojený a remcající zákazníky!!! XD >

Zase ze hry nóó

1. března 2007 v 21:19 | SmuRf |  Hry
I want you to have privilegies of starting the Third Tiberium War, the war to end all the wars. Go ahead my son, push the button... Inscribe your place in history with a blood of GDI!----Chci aby si to byl ty kdo bude mít tu čest zahájit Třetí Tibériovou válku, válku která ukončí všechny války. Vpřed můj synu, zmačkni tlačítko. Zapiš své jméno do historie krví GDI!Mazec naprosto největší, tohle jsou hlášky z jedný teď vycházející hry. Pronáší je jedna z nejzápornějších a nejcharakterističtějších herních postav v dějinách PC hraní, vůdce biologických teroristů, frakce Brotherhood of NOD, plešoun Kane. Celá hra je pokračování staršího dílu. Příběh je celkem jednoduchý, na Zemi dopadl meteorit se záhadnou látkou Tibériem. Lidé ho začali využívat, a stala se z něj nejcenější surovina na planetě. Byla ale i nebezpečná. To věděli lidé někteřá lidé a v podstatě OSN přetvořili na Global Defense Iniciative. Proti nim se postavila skupina stojící na pokusech s tibériem - Nodové a tak začaly Tibériové války. První dvě GDI vyhráli, ale blíží se třetí a mýtický nepřítel Kane znovu povstává a útočí na pozice GDI... Na tuhle hru se fakt těšim, už to bude
brzo!

<zase u citátu, koukněte na to, anglina zní prostě o hodně líp>