Ale já jsa nuzák, mám jen své sny. rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy. Našlapuj lehce, neboť šlapeš po mých snech.

Prosinec 2007


Smurf dřív...

20. prosince 2007 v 15:48 | SmuRf |  Smurf

Stone Sour - Through Glass

16. prosince 2007 v 15:20 | SmuRf |  N1 Songs
Kvůli novému singu Apocalypticy (kterou nemam vůbec rád) jsem objevil jednu novou skvělou kapelu. V tom singlu je totiž přizvanej host. A hlas toho hosta dělá z toho songu něco jinýho, než co normálně hraje Apocalyptica. Jedná se o Coreyho Taylora. Člověka, kterého asi pár lidí zná jako frontmana metalové šílenosti Slipknot. Při troše pátrání (web, youtube) jsem zjistil, že tenhle Corey je docela borec. Před Slipknotama měl ještě kapelu Stone Sour a Slipknot je v podstatě jeho vedlejší projekt.
Už jsem to sem někdy psal, nemám rád Slipknot (kromě pár songů) je to na mě moc tvrdý. Ale Stone Sour mi zatím po pár poslechách připadaj jako dobrá kombinace mezi rockem a metalem. Dám vám sem od nich jeden song, jeden z těch klidnějších... Užijte si to!


Sen

16. prosince 2007 v 14:56 | SmuRf |  Psycho/Povídky/Blbosti
Malej úvodník - asi tejden nebo dva zpátky jsem přišel z jedný akce. Jednalo se o spánek z pátku na sobotu a v sobotu jsem vstával jako obvykle v 6:30 abych byl v 7:00 v Albertovi a vydělával. Za tuhle noc se mi zdál ten nejpodivnější ale zároveň nejúžasnější a nejzajímavější sen, jakej jsem kdy měl to štěstí snít. Promítlo se do něj pár věcí z normálního života a celkově to bylo hodně zvláštní.....

The Dream - Jel jsem metrem na letiště a to metro bylo strašně futuristický. Krásný tvary, lesklý plochy atd. Lidi ale vypadali jako z naší doby, normální oblečení, stejný chování jako v součastnosti. Byl jsem hrozně ohromenej a strašně jsem se rozlížel a všechno dopodrobna prohlížel a zkoumal. Tenhle užaslej pocit mi vydržel v podstatě celej sen. Metro zastavilo a já jsem byl na stanici Letiště, vystoupil jsem se svým kufrem a zase ohromenej krásou designu stanice. Vylezl jsem po schodech ven a nahoře, nebyla žádná městská zástavba, nic takovýho. Jen zelená louka a poblíž les, do kterýho vedla vyšlapaná a celkem široká pěšina... Tak jsem se já a spousta lidi s kuframa vydali po tý cestě. Bylo hrozný ticho a stanice se nám vzdalovala. Konečně před náma vyvstalo letiště. Letistni hala byla prosklená, stříbrolesklá, vešel jsem dovnitř a strašně udiveně jsem to tam procházel. Došel jsem k nějaký restauraci, kde byl v rohu stánek s ochutnávkou nové coca coly a nad ním v rohu místnosti malá, stará televize.
U stánku stáli tři moji kámoši ze třídy, dva před pultem a jeden za ním. Ten jeden jim podával tu novou coca colu v revoluční lahvi, která měla víčko uprostřed a pila se z flašky jakoby naležato. Ty kámoši si to podávaj a říkaj jak to je strašně dobrý. Já mezitím koukám na tu starou televizi, kde je přímej přenos z poslanecký sněmovny. Nalíčená reportérka říká, že Topolánek tady má vzkaz pro opozdilé poslance. Kamera zabere Topolánka a ten řekne: "Poslanče Melčáku, vy jste kretén, byl tu totiž kouzelník a změnil naše tváře!" Nevim proč, ale bylo mi úplně jasný, že Topolánek mluvil o nějakejch drogách.
Po týhle divný epizodě jsem vyhledal eskalátory a jel směrem do dolních pater. Eskalátoruju a rozlížim se a najednou se hned za mnou ozve holčičí hlas: "Ne, ja nechci na tu operaci, já opravdu nechci umřít!" Tak jsem se s ní začal bavit, utěšovat jí a nevim proč, v tu chvíli jsem si začal hrozně moc všímat nejrůznějších detailů. Ta holka měla na báglu zezadu malou placku s červeným nápisem Punk-Rock a na nohou strašně zářivý bílý, sportovní boty. Vypadaly jako nový.....

Fixa v Lucerně (part 2)

16. prosince 2007 v 14:36 | SmuRf |  Takovej jako deník
.......
Procházeli jsme s kámoškou pasáží kolem Lucerna Music Baru těsně před Lucernou. Najednou se k nám přitočil chlápek a zeptal se mě jestli náhodou nemám T-Mobile a tarif Bav se! Hnedka jsem věděl o co jde. Když jsem si sám sháněl lístky tak na netu psali, že turné je sponzorované T-music (tedy T-mobilem) a že u vstupu do Lucerny by měl bejt nějakej T-mobile stánek, kde budou, když člověk prokáže, že má Bav se tarif, dávat vstupenky zadarmo. Já jsem si ale chtěl bejt jistej, že se na Fixu dostanu, tak jsem si koupil lístek předem, abych pak nebyl zklamanej. Tenhle cápek Měl kolem sebe asi tři kámoše a ty všichni měli lístky, jedinej von ne a myslim, že v tu chvíli už byly ty normální vyprodaný. Tak jsem si říkal proč ne, sehnal jsem mu ho a on mi za něj dokonce zaplatil plnou cenu. Takže jsem byl o 100,- bohatší a měl o jeden dobrej skutek víc *mrká*.
Dali jsme věci do šatny, tam jsem taky vydělal nějaký peníze chybou šatnářky, ale to radši nebudu rozebírat. Šli jsme s Johanou koupit pivko a pak se trochu porozhlídli okolo. Hnedka mě zaujal Fixa stánek, kde měli nejen CDčka ale i trika placky atd. Jelikož jsem si pěkně vydělal koupil jsem si hnedka triko Fenomen s fénem a siluetou panáčka vepředu a na zádech zase s rozpisem koncertu z Fenomen Turné. Navlík jsem si ho přes triko s Cobainem *stydí se* a bylo mi fajn.
Pomalu končila předkapela Znouzectnost, překvapení pro mě bylo, že už i na tuhle předkapelu byl dost našlapanej celej sál a lidi si to užívali.
Přestavba aparatury se protáhla a lidi už začínali bejt nervózní a napnutý. Na projekci vzadu za pódiem se zničehonic objevila zpráva, že nám pustí klip na song Darling, kterej Fixa asi před tejdnem natočila. No, šlo to, viděl jsem už i lepší....

A pak.... pak ..... za nekonečně dlouze protahovanýho intra z Ruzyně začala hrát Vypsaná Fixa. A lidi pařili a pařili. Kotel byl velkej jako prase a i vzadějc to rozhodně nebylo moc klidný. Kámoška se mi ztratila z dohledu, ale už to bylo celkem jedno - každej v sále si tu skvělou show užíval po svym!
Setlist co fixa hrála vám tady určitě nenapíšu, nepamatuju si to a navíc hráli hodně songů z CD starších než Bestiálně Štastní, což já už kromě Steroida a 1982 vůbec neznam... Jinak si pamatuju skvělou Barovou Turistiku, Potápěče, Papírovou Hyenu, Domácího Motorkáře, Mažoretku, Drogový večírek, nevydanej song Country a taky teď si nemůžu vybavit název (...my máme všechno co chcem, my máme dobrou náladu......), kdyžtak mě doplňte *úsměv*.
Úplně bych zapomněl, jak koncert nabíral na obrátkách lidi začali lízt na pódium a "potápět se" do publika. Sem si celou dobu říkal proč, bych taky nemoh a nakonec jsem si skočil dokonce dvakrát a je to naprosto úžasnej zážitek!!! Lidi se přímo sbíhaj, aby ten někdo kdo je nahoře mohl projet pořádně si to užít! Úžasny, celkově tam vlastně byla skvělá atmosféra, jsem se zastavil na chvíli abych si odpočal kousek dál od kotle a vedle mě pogoval nějakej cápek. Já tam jen oddechuju a koukam na něj, von se pak taky unavil zastavil se a kouk na mě usmál se a pohoda. Takovejch lidí v dobrý náladě tam byla většina. Při posledním songu (myslim) si dokonce skočil i Márdi a dokonce jsem si s ním "v podstatě" potřásl rukou, nebo spíš šáhl jsem mu na ruku *smích*.

Po bestiálních přídavcích, jsme dlouho dlouho tleskali a pak byl najednou konec. Vyzvedli jsme bundy a vyrazili na metro. To bylo samozřejmě plný, tak jsme chvíli stáli a pak si sedli s kámoškou na zem. Oba naprosto unavený, že jsme skoro nemluvili. Lidi na nás sice divně čuměli, ale nám to bylo jedno...
Celá ta cesta trvala strašně dlouho a mě hrozně boleli nohy a ruce, byl sem celej mokrej a studěl mě Cobain *smích*.
V Počernicích pak ještě chvilkovej pokec, doprovezení kámošky a rychle domů do sprchy, do postele a druhej den přece do školy *mrzutej*.

Takže shrnutí: po krátký úvaze asi nejlepší den mýho života, druhej den mi přišlo strašně divný, že vedle dnů jako bylo tohle pondělí, existujou ještě ty normální kdy se nic neděje a všechno je šedý a nudný! Tenhle den se prostě zapíše do mojí paměti jako nejlepší koncert mýho života (zatim) a strávení času s někym s kym jsem si rozuměl a s kym jsem si ten den bezvadně užil!

Fixa v Lucerně (part 1)

12. prosince 2007 v 21:05 | SmuRf |  Takovej jako deník
Tak jo, konečně je čas a chuť psát a sdělit svůj zážitek z pondělí.....
Nebudu vás na začátek moc napínat a rovnou vám řeknu, že to byla naprostá bomba. Teď když už to víte se můžu klidně rozepsat víc o celym tom pondělku a hlavně večerním koncertu Vypsaný Fixy.

Už ráno, když jsem vstával jsem si uvědomil, že koneně přišel den na kterej jsem se těšil asi tři tejdny dopředu. Koncert Fixy byl konečně tady. Zbejvalo jen nějak překousnout dopolední školu a odpoledne domluvit sraz s kamarádkou a pořádně si večer užít!
Škola byla fakt hrozná, vůbec to neubíhalo, naštěstí jsem taky ale z ničeho nebyl zkoušenej. Přečkal jsem nekonečný laborky a zdlouhavej děják a pak už mi mohlo bejt všechno jedno až do úterka *úsměv*.
Doma jsem si ještě naposled naposlouchal Fenomén a pomalu vyrazil na sraz na Národní Třídě v šest hodin. Metro pohoda, byl jsem sice trochu neklidnej, plus ještě někde kolem Křižíkový na mě spadla jedna paní, když si vedle mě chtěla sednout ale odbyl jsem ji úsměvem - "nic se nestalo já jedu na koncert a jsem happy!" Paní se taky usmívala a dokonce i když jsem vystupoval a náhodou bloudil zrakem po vagónu tak se na mě smála a kejvala omluvně hlavou.
Kámoška dorazila během chvíle, už docela dlouhou dobu jsem se s ní neviděl a upřímně poslední dobou mě to celkem mrzelo. Těšil jsem se až si po dlouhý době pokecáme, vyměníme si co je novýho a probereme co jen pude.
Vyrazili jsme pomalym krokem k Lucerně a zjistili jsme, že jdeme asi celkem brzo. Na lístku stálo, že začátek je v 18:00, ale to byl začátek jako ve stylu, kdy se začínaj pouštět lidi. Tak jsme bázlivě prošli kolem sekuriťáků, dostali parádní růžovou pásku s nápisem www.stage.cz/vypsanafixa a na schodech si vzali od nějakejch holek placky Vypsaná Fixa Druhá půlka Lucerny. Prošli jsme si Lucernu a řekli jsme si, že teď to nemá cenu tady bejt. Fixa měla podle asi pěti maníku v Fixa trikách hrát až od devítí a v těch 18:20 co jsme tam byli, byl ještě naprosto prázdnej sál.
Shodli jsme se, že přímo v tý Lucerně bude určitě drahý pivo a tak jsme vyrazili ještě ven. Zavedl jsem jí do jednoho podniku, kam občas s kámošema zavítáme a dali jsme si pivko. S cenou jsme si moc nepomohli - bylo to asi za 30,-. Tak jsme seděli, popíjeli, kouřili a debatovali.
Takovejhle pokec jakej jsem měl s touhle kámoškou jsem neabsolvoval už hodně dlouho. Jmenuje se Johana (jinak taky Džoana) mimochodem *úsměv*. Poprvý po dlouhý době jsem se s někým bavil fakt bezprostředně, a na normální témata - né jen pořád hospoda hospoda, ale prostě probrali jsme toho strašnou spoustu a tahleta asi hodinu a půl dlouhá relaxace jen přispěla k tomu, že tenhle den byl tak skvělej!
Když nastal čas, vyrazili jsme nazpátek do Lucerny a o tom až zejtra!

Fenomen

6. prosince 2007 v 20:56 | SmuRf |  Muzika
Jednoho nenápadného dne dorazil Fenomen i k nám domů. Internet je opravdu mocná věc... Původně jsem se chtěl podívat po songu Žeň koně, kterej dával T-Mobile zadarmo, ale hnedka z prvního odkazu v seznamu jsem v naprostym omámení sehnal celý CD. A pak už to doma jelo. Musel jsem si dokonce zakázat poslouchat ho potřetí hned ten první den *úsměv* Moje názory na songy se od začátku dost proměnily a já vám chci vlastně říct co celkově si o písních z Fenoménu myslim.
Ještě bych si tady chtěl tak soukromě zajásat, protože celkem nikdo koho znám moc nesdílí moje nadšení, že v pondělí (za čtyři dny) jdu na Vypsanou Fixu do Lucerna Music Baru. Za krásný kilo vstupnýho si to hodlam fakt užít!
Popis songů z Fenomenu níže!

Back in Black

5. prosince 2007 v 20:37 | SmuRf |  Takovej jako deník
Tak jsem konečně zase tady. Komp je opravenej zpátky pod stolem a nakonec to dopadlo mnohem levnějc a pohodovějc…… Nakonec to trvalo tak dlouho, protože se objevily ještě problémy s firmou co poskytovala net, jednoduše - trvalo jim to strašně dlouho...

Za tu dobu co jsem byl pryč se sice nedělo nic zásadního ale něco přece jenom. Zaprvý mi zvýšili plat na brigádě a za druhý zkončil podzim a začala zima. Jednu chvíli už tady u nás i sněžilo, sníh ale hnedka roztál a nakonec z toho nic nebylo. Poslední dobou už je jen zima a mlha. Je to pěkně dementní, už mi opadlo moje dětský období, kdy jsem se vždycky těšil na zimu. Teď ve svých 17 letech se už těšim spíš na léto. Neskutečně mi chybí chození v kraťasech a triku jen tak nalehko… Zimní bunda a šála jsou neskutečná otrava…
Ve škole se snad neudálo nic co by stálo za to zmiňovat. Jeden tejden byl samá písemka, druhej byl celkem odpočinkovej.
Možná budeme točit zase nějakej film. I když, myslim, že spíš ne. První dva dny se o tom mluvilo, ale lidi na to zapomněli, takže se bojim, že z toho nic nebude (EDIT vzhledem k tomu, že ten článek je skoro dva tejdny starej, teď už vim rovnou, že z toho filmu nic nebude). Měla to bejt drsná akční podívaná. Nastíním trochu příběh.
Chlápek zabije s nějakou ženskou ještě s nějakym komplicem. Toho hlavního chlápka chytnou a jde do vězení odtamtaď s pomocí toho komplice uteče a skrývá se a celkově to vyvrcholí asi nějakou velkou honičkou a střílečkou v lese, kde hlavního hrdinu/zloducha zastřelí policie (asi).

Malé doporučení - na špatnou podzimní náladu opravdu skvěle působí příloha časopisu Filter (listopad 2007). CD s názvem November Rain je skvěle anti-depresivní. Poslouchal jsem ho celkem dost a opravdu mi to vracelo dobrou náladu. Je to kompilace písní od českých i zahraničních písničkářů. Obyčejný dobře poslouchatelný kytarovky. Sežeňte si!

Foto je pořízeno jeden krásný podzimní den na cestě do školy (měl jsem na desátou, ranní mlha zmizela a vylezlo slunko)

Btw, teď nakonec mě napadla jedna věc ze školy, která by asi stála za zmínku. Je to dokonce dost aktuální teď v pátek na těláku jsme skákali do vejšky a pak jsme dělali takový salto-kotouly přes laťku. Já se do toho nějak moc nehrnul a když už jsem si úplně na konci hodiny skočil tak sem já debil dopad nějak úplně blbě, takže mě strašně bolely záda, šel jsem domů a byl jsem rád, že jsem se dočista nezrakvil. Dneska už to je ale naštěstí docela v klidu, akorát rychlý pohyby na levou stranu občas trochu zabolí….
Btw (2) jak už bylo psáno tenhle článek je psanej asi dva tejdny zpátky. takže záda už v pohodě, a celkově je mi fajn
Btw (3) blbej blog.cz a jeho nekonečná demence tenhle článek už dvakrát neuložili a proto sem dávám potřetí a štve mě že měl bejt před tim hudebnim reportem co jsem psal... Ale jsem moc línej to mazat a dávat to sem znova...

Music

5. prosince 2007 v 20:19 | SmuRf |  Muzika
Za tu dobu co jsem byl out of the internet, jsem taky zažil několik dobrejch hudebních akcí.

Zaprvý to byly po krátký době podruhý Horkýže Slíže. Docela se stávaj naší oblíbenou koncertní kapelou *úsměv* . Zjistili jsme, že hrajou v pražský Lucerně zadarmo ještě s nějakejma dalšíma dvěma kapelama, v rámci akce pro rádio Rockzone. To by bylo, aby sme se tam neukázali!
Přiškli jsme tam ale celkem pozdě a nějak moc jsme neodhadli, že když to bude zadarmo tak tam bude půlka Prahy. Strašnej nával, nervózní lidi, velká fronta na šatnu, na pivo, všude strkanice a hromady lidí.
Když začala hrát první kapela celkem se to uklidnilo, takže jsme v pohodě srkali pivo a poslouchali holčičí kapelu co hrála jen samý coververze známejch fláků. Došlo na i na AC/DC a třeba i Smells like teen spirit.. (SLTS byl ale rozhodně nejhorší song od nich)
Po nich už konečně přišli horkýže a začal klasickej kotel. Hráli dokonce úplně stejnej setlist jako na tom minulym koncertě a celkově to probíhalo v podstatě stejně. Prvních pět songů naprostej kotel, ruce nohy všude. Pak se to trochu uklidnilo a ke konci to zase propuklo naplno. Štve mě ale, že stejně jako poprvý jsem propásl Motorkářskou (...jako ten Joe Rockefeller, Rockefeller……..)!
Na třetí kapelu co hrála po nich už jsme nečekali a jeli domů.


Další a docela intenzivní akce byl podzimní sázava fest v klubu Abaton. Dvoudenní hudební maraton. Pátek a sobota ve znamení ska a regé. Lístek stál asi 360,- na oba dny ale vzhledem k tomu, že se začínalo kolem 16:00 a končilo cca v 03:00 tak to šlo.
Ten první den ale stál za nic, moc elektronickejch a divně experimentálních kapel. Jediný kdo nám přišli aspoň trochu stravitelný byli český Sunshine, ale stejně to nebyl žádnej zázrak. V ten pátek jsme tam nebyli ani do konce a posledním metrem jsme jeli domů.
Sobota měla bejt ale klíčová… Tleskač, Rybičky 48 a další známý kapely. Zrovna ty rybičky byly fakt dobrý, škoda, že byly v takovou dobu kdy se tam ještě nepohybovalo tolik lidí, ale hlavně, že hráli těch pár songů co od nich znám mrká . Kámoš sice řekl, že to je sračka a odešel na horní stage na něco jinýho, ale mě to přišlo fakt dobrý. Jediná vyloženě punk-rocková kapela co tam hrála.
Další co bych vyzved byl dobrej výkon regé Švihadla. To se mi fakt líbilo a zůstali jsme tam celou dobu co hráli, kousek od pódia. Nejlepší zážitek večera ale byl samozřejmě Tleskač, i když mě štvalo, že tam vepředu kde jsme byli se potácel naprosto vožralej cápek a furt padal na zem a na lidi a někdo ho pořád zvedal a stavěl ho a von furt padal…. A pak tam ještě vepředu byl takovej drsnej punker s trikem SOAD toho jsem se fakt bál, ten to rozjel ve velkym stylu…
Nakonec jsem dokonce i stihl jedinou písničku, kterou jsem chtěl vidět od slovenský kapely Lavagance. Podle jejich myspace mi přišlo, že to jsou takový slovenský prodigy a jedna písnička se mi tam líbila a zrovna na tu jsem na jejich stage přišel, paráda a radost!
Sobota byla hodně dobrá, ale byl jsem pak naprosto mrtvej a to jsem měl ještě v neděli prodlouženou v tanečních, to byl fakt taky zážitek, nic moc se tam nedělo, občas zatancoval někdo slavnej a my jsme tleskali. Na ten fest to rozhodně nemělo!